Centrum pro pastoraci nemocných:

Arcibiskupství olomoucké a JSME BLÍZKO VÁM – Institut klinické pastorační péče ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc srdečně zvou na vernisáž výstavy fotografií Podaná ruka, která se koná během Dnů lidí dobré vůle v 14 hod. ve Stojanově gymnáziu na Velehradě.

Výstava představuje dobrovolníky v duchovní péči v nemocnicích, kteří působí pod vedením nemocničního kaplana. Pacientům naslouchají, čtou z Písma svatého a křesťansky orientované literatury, modlí se s nimi, případně donášejí jim svaté přijímání.

Výstava obsahuje 12 vybraných fotografií z poskytování dobrovolnické služby pacientům ve Fakultní nemocnici Olomouc. Snímky jsou dílem Romana Nehery, nemocničního kaplana, zdravotníka a trvalého jáhna.

V nemocnicích nebo domovech pro seniory na území Arcidiecéze olomoucké je možné se setkat s téměř 60 dobrovolníky v duchovní péči, kteří se věnují pacientům / klientům na základě pověření Arcibiskupství olomouckého.